Online-kurzy.cz jsou spuštěny

Před několika měsíci jsem dostal poptávku na vytvoření komplexního webového portálu, který byl mě zajišťovat plnohodnotný redakční systém, poskytovat e-learningové kurzy a obsahovat eshopové řešení, aby bylo možné tyto kurzy prodávat.

Pro dané řešení jsem proto vybral již osvědčenou triádu:

  • WordPress (redakční systém)
  • Moodle (systém pro správu e-learningových kurzů)
  • Woocommerce (eshopové rozšíření)
online kurzy
online-kurzy.cz

Systémy byly propojeny s cílem celý proces co nejvíce zautomatizovat a zjednodušit jak pro zákazníka, tak pro provozovatele portálu.

Potencionální zákazník se tak dostane nejdříve na webové stránky (WordPress), kde má přístup ke všem potřebným informacím. Jelikož na těchto stránkách také běží plnohodnotný eshop (Woocommerce), je možné si zde také vyhledat/vyfiltrovat požadovaný kurz a projít standardizovaným ojednávkovým procesem. Zákazník má následně možnost zaplatit bezhotovostně či platební kartou.

Po uhradě je tak zákazníkovi obratem zaslána faktura a zpřístupněn e-learningový kurz (v Moodle), který může začít ihned studovat. Jelikož je implementováno jednotné přihlášení (Single Sign On), je přechod mezi eshopem a vzdělávacím systémem plynulý. Zákazník se tak nemusí opětovně přihlašovat.